Piękny wynik klubowiczów Larego i Jakuba w te upalne zasiadki, łowimy, łowimy ….

Dajecie radę w te upały ?? jak mijają wam zasiadki przy temperaturach przekraczających 30 stopni. Jest to trudny okres zarówno dla wędkarzy jak i ryb. Wysokie temperatury wody brak tlenu oraz  zakwit wody to tylko kilka aspektów które nie pomagają w udanych zasiadkach.  Przedstawiamy wam relacje naszych klubowiczów. Lary krótką jednodniową zasiadką przechytrza kilka pięknych karpi a Jakub dwu dniową zasiadkę kończy z mega sukcesem . Obalając mit łowienia w ciepłe dni na słodkie aromaty chłopaki swe karpie połapali na nuty zapachowe mocne aromatyczne na mixie przyprawowym oraz N-butyric.  Serdecznie zapraszam na relacjie chłopaków z największego klubu w Polsce,  klubu WarmuzBaits.

Lary …

… Niesamowite upały ,które dokuczają przez ostatnie tygodnie niezbyt zachęcają do jakiś dłuższych zasiadek, wiec skoro tylko prognozy pokazały lekki spadek temperatury na niedziele podejmuje wraz z Krystianem decyzje o wypadzie na dobrze nam znana wodę w Czeskim Starostinie. Na miejscu melduje się kilka minut przed 7 rano, a po chwili dojeżdża tez Krystian. Niestety na dzień dobry właścicielka łowiska informuje nas, ze przez te strasznie wysokie temperatury ryby ostatnio ogóle nie biorą i mało komu udaje się coś złowić. Lekko zniesmaczeni ta informacja dość powolnie szykujemy stanowisko i wywozimy zestawy. Ja postawiłem na sprawdzonego kilera tej wody, czyli warm secret przełamany truskawka krem. Na jeden zestaw zakładam warm secreta 16mm + dumbelsa truskawkę , a na drugi 20mm warm secret + 20mm truskawka krem. Krystian na jedna wędkę tez warm secret i truskawka krem a na druga zakłada tez świetnie spisujące się na tym łowisku skorupiaki. Mijają dwie godziny bez nawet jednego piknięcia, wiec chyba właścicielka łowiska miała racje. Ryba nie zeruje. Idę pospacerować w koło stawu i w tym czasie u mnie branie. Widzę z daleka jak Krystian holuje rybe. Jest. Pierwsza ryba wazy 7kg. Humory wracają tym bardziej ,ze po chwili kolejne branie i kolejne i kolejne. Worek się rozwiązał. Przez nie cale 10 godzin łowimy kilkanaście karpi w przedziale od 4kg do 11 kg. Trafia się nawet jeden dublecie. Koło 17 sponiewierani przez słonce ale z uśmiechami na twarzy pakujemy sprzęt i jedziemy do domu. Kolejny raz warm secret, truskawka krem i skorupiaki pokazały swoja moc nawet przy słabo zerujących rybach.

Jaku …

… Mając chwilę wolnego czasu postanowiłem wybrać się na pobliską wodę na której spędziłem dwie doby. Temperatury powietrza przekraczały 33 stopnie ale postanowiłem spróbować swoich sił. Zestawy były położone na głębokości 1,8-2,0m pod przeciwległym brzegiem. Na zestaw szło ok 20-25 kulek 20mm n-butyric i garść orzecha tygrysiego, na włos założyłem 20mm n-butyric + sztuczna kukurydza ananas. Ryby żerowały bardzo chimerycznie ale udało się wypracować cztery rybki 15.5kg, 12.9kg, 11.8kg, 5.5kg.