Jesienne aromaty kulek na chłodniejszą wodę.

Jesień w tym roku dla karpiarzy jest jak miód na nasze serce. Ciepłe powietrze i noce bez przymrozków pozwalają wędkarzom nie kończyć sezonu a wręcz przeciwnie.  O tej porze roku musimy wybrać się na zbiorniki głębsze gdzie jest większa szansa na wypracowanie karpia. Jesienią nie możemy przenęcić a raczej znaleźć lokalizację ryb i zachęcić je do współpracy. Pamiętajmy, że odpowiednie dobranie zanęty i przynęty na włosie to gwarancja jesiennego sukcesu.  Zapraszam na recenzję Łukasza, który odwiedził magiczne miejsce- Jezioro Smolno. Skuteczna przynęta, która przypadła do gustu karpiom na tej wodzie jak i na innych to Squid Octopus oraz Skorupiaki. Nuty zapachowe z serii Śmierdzące na takich wodach jak ta spełniają swoje zadanie. Zapraszam do przeczytania i śledzenia naszej strony z której dowiecie się więcej o naszych jesiennych zasiadkach.

Jezioro Smolno, drugie podejście.  Nad jezioro Smolno wybrałem się drugi raz, pierwszym razem  miesiąc temu zostało zapłacone frycowe…  No ale cóż nie pierwszy  i nie ostatni raz J Zasiadka szczególna, ponieważ pojechałem z przyjacielem z którym nie byłem około 15 lat na rybach a on sam jeszcze nigdy nie był na karpiach, wiec nigdy też go nie złapał, na zasiadkę przyjechał z Holandii i jak mówi warto było J

Jezioro Smolno już po pierwszej zasiadce stało się miejscem szczególnym na mojej mapie miejscówek karpiowych, każdy kto tam był zna klimat tego miejsca a mi przypadło szczególnie i na pewno będzie systematycznie przeze mnie odwiedzane. Na zasiadce udało się wypracować 3 brania z czego  2 ryby wylądowały w kołysce, może ich waga nie powala  (10kg oraz 9,3kg) ale nie to przecież jest w tym sporcie najważniejsze. Nie da się łapać tylko i wyłącznie dużych ryb, a każda ryba, którą uda się wyjąć z tego magicznego miejsca jest niesamowitym przeżyciem i cieszy podwójnie. Używaliśmy przyponów klasycznych. Ja złapałem rybę na bałwanka Squid Octopus 20mm oraz 15 pop up, Wojtas na bałwanka  20mm skorupiaki przełamane 15mm pływakiem  Donald.  Zasiadka mega udana, pogoda tej jesieni rozpieszcza nas wszystkich  i jak tak dalej pójdzie to nie zdążymy zakończyć tego sezonu a już trzeba będzie rozpoczynać następny J Poniżej przesyłam foto,  będzie co wspominać  i już planuję następną  wyprawę! Piona i do zobaczenia nad wodą !!!